Lagerfeld si navrhl medvědího dvojníka z alpaky

17. ledna 2009 v 13:38 | Yondra |  Články

Berlín - Nejnovějším tvůrčím počinem německého módního návrháře Karla Lagerfelda, jenž dnes slaví oficiálně 70., ve skutečnosti však nejspíš 75. narozeniny, je lední medvídek. "Císař módy", jehož jméno je nerozlučně spjato s francouzským módním domem Chanel, se opět ukázal jako perfekcionista. Méďa, jenž má být jeho dvojníkem, je vyroben z hebounké vlny alpaka a díky Lagerfeldovi je pravděpodobně nejlépe a nejdráže oblečenou hračkou na světě.
Vymóděnému medvíděti nechybí nic z dandyovského zevnějšku jeho stvořitele: sluneční brýle značky Lagerfeld Eyewear na čenichu, dokonale padnoucí černé sako, vlněná vesta, černá kravata, bílá popelínová košile se stojatým límcem, černé kožené rukavice a naleštěné boty. Chybí jen pověstný Lagerfeldův cop, jenž by nejspíš na zátylku plyšáka přece jen působil až příliš násilně.
Limitovaná série 2500 exemplářů 40 centimetrů vysoké postavičky je určena k prodeji ve vybraných obchodech s luxusní módou. Medvídek, jenž je zjevně reakcí na už zašlou slávu berlínského medvědího sirotka Knuta, je k mání za 1000 eur (téměř 25.000 korun).Pro nápad obléci medvídka, jehož Lagerfeld navrhl ve spolupráci s německým výrobcem plyšových hraček Steiff, se jeden z nejslavnějších módních návrhářů světa okamžitě nadchl. "Něco takového miluji. Svou podobu jsem už propůjčil cínovému panáčkovi a videohrám. Tak proč ne medvídkovi?" cituje německá mutace magazínu Vogue muže, jenž se sám považuje za nejpovrchnějšího člověka na světě.Kromě neustálého fabulování kolem roku svého narození - sám uvádí rok 1938, jeho bývalí spolužáci 1933 - je excentrický rodák z Hamburku neustále aktivní v mnoha oborech.Vedle oděvů navrhuje i boty, porcelán, brýle, parfémy, obaly na CD, divadelní a filmové kostýmy i bytové interiéry. Rovněž provozuje vlastní vydavatelský dům, vlastní značku a úspěchy slaví i jako fotograf. Naposledy nafotil kolekci fotografií s výrobky od porcelánky Rosenthal a svým oblíbeným modelem Bradem Kroenigem.
Fotografování je pro Lagerfelda jednou z největších vášní. Jenom pro šampaňské Dom Pérignon nafotil snímky ve třech reklamních kampaních - nejdřív s bývalou topmodelkou Helenou Christensenovou, podruhé s Evou Herzigovou a nakonec se svou múzou Claudií Schifferovou.Americký časopis Time Lagerfelda letos zahrnul jako jediného Němce do svého žebříčku stovky nejvlivnějších lidí světa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.